Kundalini jooga

Kundalini jooga on iidne kunst ja teadus, mille vanuseks öeldakse olevat 70 000 aastat!

 

Iidsetel aegadel oli see õpetus kättesaadav vaid pühendatutele India, Nepaali ja Tiibeti kloostrites. Läänemaailma tõi Kundalini jooga 1969. aastal Yogi Bhajan (Harbhajan Singh Khalsa Yogiji). Sellest ajast on see sügav ja kõikehaarav õpetus avatud kõigile.

 

Kundalini jooga eesmärgiks on saavutada teadvuse muutumine ja laienemine ning äratada ja rakendada meie kehas olemasolev energeetiline potentsiaal. Kundalini jooga tegeleb praana ehk elu algenergiaga, elujõuga. See on tee praana lätte avastamiseni enda sees ning õpetus selle kasutamisest.

 Kundalini jooga pilt

Kundalini on võimas psüühilise energia reservuaar ja juhttee, energia ja teadvuse voog, mida kujutatakse sümboolselt kerratõmbunult magava maona selgroo põhimikus. Praktika abil õpime seda energiat vabastama. Mööda selgrookanalit ülespoole tõustes ja meie energiakeskusi ehk tshakraid (mis vastavad endokriinsüsteemile ning närvipõimikutele) läbides avaneb ja tasakaalustub keha energeetiliselt, lubades meil seeläbi vabastada kehasse lukustatud negatiivsed emotsioonid ning avada süda kaastundele, armastusele, intuitsioonile ning suursugususele.

 

Kundalinit seostatakse hinge teadvusega – mida enam me seda energiat aktiveerime, seda enam on meil energiat kõrgemate teadvustasandite jaoks, seda enam oleme me teadvel oma ühendusest universaalse elujõuga. Ilma hinge teadvuseta ei suuda inimene olla õnnelik. Kundalini jooga annab meile võimaluse tuua kõrgem teadvus oma igapäevaellu.

 

Kundalini tõstmine on oma energia sageduse tõstmine. See on ühtlasi keha ja meele puhastamise protsess. Kõrgematel sagedustel suudame vabastada end negatiivsetest mentaalsetest ja emotsionaalsetest mõttevormidest. Meie reaalsustaju muutub. Paljud asjad meie elus paranevad automaatselt, paljudega peame töötama, ent meil on siis selleks jõudu ja voli. Me loome enda ümber positiivse välja, mille abil saame luua enda jaoks oma reaalsuse – reaalsuse, mis pakub meile seda mida soovime ja vajame.

 

Kundalini joogas on rõhuasetus meie sisemise elujõu aktiveerimisel, näärmete stimuleerimisel ning närvisüsteemi tugevdamisel. Me rakendame oma mentaalse, füüsilise ja närvienergia ning allutame nad tahtele. Tasakaalus näärmete süsteem ning tugevad närvid võimaldavad meil taltsutada oma meele ja emotsioonide energia ning saavutada iseenda üle kontroll – selle asemel et meid kontrolliksid mõtted ja tunded. Me saavutame tervikliku tasakaalu ning suudame elada tervete, tugevate ja õnnelikena.

 

KUIDAS KUNDALINI JOOGA MEILE MÕJUB

 

Kundalinis tegeleme samaaegselt kõikide kehasüsteemidega – vere-ja lümfiringe, kopsude, näärmete, lihaste, immuunsüsteemi ja närvisüsteemiga.

Hingamistehnikate, asendite, rütmilise liikumise, mantrate ja tähelepaneliku teadlikkuse kombinatsioon tagab võimsa muutumise.

Regulaarne Kundalini jooga praktika aitab meil puhastada, aktiveerida ning tasakaalustada keha ning selle elutähtsaid süsteeme (eelkõige närvisüsteem, näärmete süsteem, lümfisüsteem). Selle tulemusena paraneb meie enesetunne, me kogeme rahu, tasakaalu ja heaolutunnet.

Paranenud näärmete sekretsioon ning energiakeskuste ehk tshakrate avanemine suurendavad keha ja meele elektromagnetilist pinget ning meid ümritsev väli (aura) muutub heledamaks, selgemaks, tugevamaks ja ligitõmbavamaks.

Kundalini ja meditatsioon

Närviühenduste tugevnemine tekitab meis „elusoleku“ tunde. Me oleme psüühiliselt rohkem tasakaalus ning suudame haarata enam. Tunneme suurenenud vitaalsust, loomingulisust, meeleselgust, emotsionaalset tasakaalukust, kiirgust ning teadvuse ärkamist.

Vaata ka Kundalini jooga mõju

 

KUNDALINI & STRESS

 

Viimase 10 aastaga on Kundalini jooga hakanud massiliselt levima. Arvatakse, et see johtub eelkõige Kundalini jooga tugevast stressivastasest mõjust.

Tänapäeva inimene on avali tohutule infotulvale, millest suur osa on emotsionaalselt manipuleeriv ning mille üleküllus väsitab meid. Keskmine tänapäeva inimene võtab nädalas vastu rohkem informatsiooni, kui meie kauged esivanemad terve elu jooksul!

Meie meelel ei ole enam asu – kogu aeg on ta tegevuses, katkematult pommitatakse meie psüühikat infoga. Meil on vaja puhvertsooni – kohta, kuhu me saame igal ajal minna, kus on rahu ja vaikus, kus ei anta hinnanguid ega mõisteta kohut. Seda võimalust pakub meditatsioon.

Et suuta efektiivselt mediteerida ning meditatsiooni mõju kehas hoida, selleks on vaja keha ette valmistada – meie näärmed, närvisüsteem ja keha energeetika peavad suutma käsitseda kõrgemaid sagedusi, keha peab olema puhastunud. Kundalini jooga harjutused on selleks ideaalsed. Samas lahendame mitu probleemi ühekorraga: meil on tõhus abimees stressi vastu, meie tervis paraneb olulisel määral ning me suudame saavutada kõrgendatud heaoluseisundi ja õnnetunde ilma ühegi sõltuvust-tekitava aineta!

Reklaambännerid