Jooga

Kallid joogahuvilised!

 

Joogaklubi Sattva kutsub Kundalini joogasse – mis on üks parimaid võimalikke tegevusi kui tahate olla terve, heas vormis ja õnnelik!

Kundalini avaleht

Jooga on elufilosoofia, enesedistsipliin ning elustiil. See on kontseptsioon haigustevabast ja õnnelikust elust ning  suurepärane eneseteraapia ja eneserealisatsiooni vahend. Jooga on terviklik teadus, mis aitab meil tõusta suuremaks kui me oleme ning väljuda isekuse, eelarvamuste, ignorantsuse ning egoismi raamistikust. Jooga lõppeesmärk on ühinemine lõpmatu teadvusega.

 

Kundalini jooga on ideaalne töö-ja pereinimese jooga. Et tegelda Kundalini joogaga ei pea olema noor, sale ja painduv, Kundalini jooga sobib erinevas vanuses ja kehavormis inimestele.  Kundalini jooga ei eelda ühiskonnast irdumist ega pikki meditatsioone isolatsioonis. Ta on kiiretoimeline ning väga tõhus.   

 

Kundalini jooga koondab endas kõiki peamisi joogatehnikaid ning on seetõttu väga süstemaatiline ja efektiivne. Seetõttu tuleks alati kuulata oma keha ja enesetunnet ning alustades mitte üle pingutada ega forsseerida. Harjutusteseeriate intensiivsust saab vastavalt enesetundele reguleerida, lühendades kestust ja tempot ning kasutades modifitseeritud asendeid. Vanemad inimesed peaksid tundides lähtuma oma füüsilisest seisundist ja enesetundest ning tegema harjutusi just sellises ulatuses, asendis, tempos ja kestusega, nagu seda lubab enesetunne. Isegi harjutuste visualiseerimine koos teadvustatud hingamisega annab oma kindla mõju.

NB! Enne Kundalini joogaga tegelemaasumist veenduge oma tervislikus seisundis - kui põete mõnd rasket haigust (näit.südamehaigused), tarvitate tugevatoimelisi ravimeid või olete rase, konsulteerige oma perearstiga.

Kundalini joogas kasutame erinevaid kehahoide, füüsilisi harjutusi, hingamisharjutusi, meditatsioone, kehalukke ja kätehoide, loitsimist, tähelepanu fokusseerimist ja visualiseerimist. Joogaharjutuste rõhuasetus on meis varjatud sisemise elujõu potentsiaali äratamisel, näärmete stimuleerimisel ning närvisüsteemi tugevdamisel.

Koos keha tugevnemisega ning meele treenimisega avaneb meis psüühilise energia potentsiaal, mille tulemusel laieneb teadvus, tasakaalustub psüühika, suureneb loomingulisus ja üldine elujõud. Kundalini joogal on tugev stressivastane mõju. Vaata ka Kundalini jooga ning Kundalini jooga mõju 

Meditatsiooni kasutegurid on juba üldtuntud, üha enam tõendiusmaterjali viitab sellele, et meditatsioon teeb inimese tervemaks ja õnnelikumaks. Meditatsioon on nii spirituaalse arengu tehnoloogia kui ka lõdvestumise ja stressimaandamise töövahend. Tugeva stressivastase mõju tõttu on meditatsioon kasulik paljude terviseprobleemide korral mille vastu tunneb üha suurenevat huvi ka peavoolu meditsiin.

Kundalini jooga harjutused nõuavad pingutust, kuid nad on tehtavad. Alati tuleb harjutuste intensiivsust reguleerida enesetunde ja seisundi järgi. Üha paranev enesetunne tasub vaeva kuhjaga. Juba lühiajalise praktika järel avastate, et olete rahulikum, tasakaalukam, intuitiivsem, loomingulisem, südamlikum ning külgetõmbavam.

Oma kiire ja tugeva toime tõttu keha näärmetele ja närvisüsteemile, keha energeetilisele süsteemile ning emotsionaalse ja füüsilise puhastumise tõttu võite algusperioodil kogeda erinevaid aistinguid (kuumatunne, külmatunne, elektrilisuse tunne, surinad, negatiivsete emotsioonide ja mõtete pinnaletulek, jms). See on osa protsessist ning ei kujuta endast ohtu. Siiski tuleb olla ettevaatlik ning konsulteerida õpetajaga, kui alustate Kundalini joogaga ajal, mil teil on olnud või leiab aset mõni tõsine emotsionaalne või psüühiline trauma.

Kundalini jooga tundides teeme harjutusi peamiselt mattidel, istumist saab kergendada patjade abil. Nagu iga füüsilise tegevuse puhul on peamiseks kriteeriumiks pingutuse reguleerimisel enesetunne ja oma keha „kuulamine“.

 

KUNDALINI JOOGA TUNNID algajatele toimuvad (kliki siia):

Meie 2015 sügishooaja tunnid toimuvad alates 3. septembrist 2 korda nädalas Viimsi Huvikeskuses, Nelgi tee 1 järgmiselt:

• Esmaspäeviti kell 19.00-20.30. Saal on peauksest sisenedes vasakule, läbi koridori, siis läbi fuajee-saali ning paremal kõige lõpus on treeningsaal.

• Neljapäeviti kell 19.45-21.15.

Tunni maksumus 10 EUR. 4 korra pilet 30 EUR ja 8 korra pilet 50 EUR, 4 ja 8 korra piletid kehtivad 1 kuu ning tunde järgmisse perioodi üle ei viida. Grupiga saab liituda jooksvalt. Tunni eest tasumine võimalik koha peal sularahas või ülekandega Joogaklubi Sattva arveldusarvele - tasudes tunni (tundide) eest ette.

Riietus vaba, sportlik, pikk, soovitavalt hele ja naturaalsest materjalist, harjutusi teeme paljajalu või sokkides. Joogamatid on koha peal olemas. Pleed/suur sall lõdvestuse ajaks palun kaasa võtta!

Palun kindlasti registreeruda!

Registreerumiseks või küsimuste korral saatke e-mail aadressil eva@joogaklubi.ee või helistage numbril 5068437.

Sat Nam!

Eva Reintak (Pavan Kaur)

Kundalini jooga õpetaja, läbinud Kundalini Rising International Yoga Academy rahvusvahelise Kundalini jooga õpetajate kursuse. Õpetaja: Guru Rattana, Ph.D.

Reklaambännerid