Mantrad

Mantra on mõnes pühas keeles (Sanskrit, Gurmuki, vms.) loitsitav silp, sõna või fraas mis mõjutab oma tähenduse, heli, rütmi, tooni ja refleksoloogia abil meie teadvust. Kundalini joogas kasutatakse gurmukikeelseid mantraid.

 

Mantra tähendab „midagi, mis ristub meelega“ selleks et kontrollida mõtteid. See on nagu mängukann meie hüperaktiivsele meelele, mis oma püha mõjuga rahustab meele maha.

Meel genereerib kuni 1000 mõtet ühe silmapilgutuse jooksul! Paljusid neist me ei teadvusta ning nad kaovad, kuid osad jäävad kinni alateadvusse ning mõjutavad sealt meie teadvuslikku meelt. Nendest mõtetest saavad tunded, emotsioonid, soovid ja fantaasiad. Selle asemel et olla oma meele üle peremees, meel ja mõtted hoopis juhivad meid, põhjustades impulsiivseid otsuseid, vigast suhtlust ja enesetekitatud stressi. Kui meil õnnestub nendest blokkidest läbi murda, siis vabaneme suurest koormast mida endaga oma meeles kanname. Kui me näeme ja tegutseme igas hetkes täie selgusega, siis saame palju sügavamalt aru iseendast ning meie elu muutub. Siis saavad meel, keha ja hing tegutseda kui üks. See on isikliku vabaduse ja teadlikkuse tee, mis toob edu meie elu igasse valdkonda.

 

Mantrad on võimas teadvusseisundi muutmise tehnoloogia. Mantra on vibratsioon. Energia levib lainetena ehk vibreerib ning igale helile universumis vastab teatud kindel sagedus. Kindlaid helide kombinatsioone tekitades häälestume erinevatele intelligentsi ehk teadvuse tasanditele.

Mantrad viivad meid dualistlikust, positiivne-negatiivne polaarsusega meelest universaalsesse, neutraalsesse meelde, kus on kõikehõlmav rahu.

 Ek Ong Kar

Mantrate loitsimine on suhtlemine universumiga - me häälestume kosmilistele sagedustele et võtta     vastu vibratsioone ning samas saadame kodeeritud kujul teele oma soovid.

Mantrate helid mõjutavad nii kosmilist kui individuaalset teadvust, mantrate tähendusel on võimas mõju alateadvusele. See on kui "meele saun“, puhastades meie alateadvuse programmeeritud sundmõtetest.

 

Mantrate loitsimine peab olema küll täpne, ent see on õppimisprotsess, me ei pea olema kohe perfektsed! Olulisem on olla avatud, lõdvestunud ja vastuvõtlik. Suur korduste arv treenib meid nii ehk naa. Hea on mantrate õppimiseks kasutada CD-de abi, kaunis muusika muudab meid veelgi avatumaks ja vastuvõtlikumaks.Kundalini jooga mantraid on paljudes erinevates aranzheeringutes plaadistatud ning igaüks saab valida endale meelepärased esitajad ja muusikalised versioonid.

 

Mantrate loitsimisel on oma täiesti eriline mõju meie kehale. Kui keel puudutab suulage, siis tabab ta erinevaid meridiaanipunkte, mis mõjutavad erinevatesse näärmetesse suunduvaid energiaid, stimuleerides neid punkte. Selle tulemuseks on lõdvestumine ning muutunud teadvusseisund.

 

Paljud mantrad on oma spetsiifilise sõnumi ja suunitlusega, neil on oma kindel eesmärk. Kui õpime mantraid kasutama, võime leida endale asendamatu sõbra ja abimehe.

 

MANTRAID:

 

Adi Mantra

ONG NAMO, GURU DEV NAMO

(loe: ong namoo guru deev namoo)

„Kutsun Jumalikku Tarkust“

Loitsitakse enne Kundalini jooga sessiooni, häälestab kõrgemale minale.

 

Mangala Charn Mantra

AD GURAY NAMEH, JUGAD GURAY NAMEH, SAT GURAY NAMEH, SIRI GURU DEVAY NAMEH

(loe: aad guree namee, dzhugaad guree namee, sat guree namee, siri guru dee vee namee)

„Kummardan ürgteadvuse, ajatu tarkuse, tõelise tarkuse ees; kummardan suure, ennenägematu tarkuse ees“.

Seda mantrat loitsitakse kaitseks, mantraga töötamine tekitab meie magnetvälja ümber kaitsva valguse.

 

Adi Shakti Mantra

EK ONG KAR, SAT NAM, SIRI WHA (HE) GURU

„On üks looja, kelle nimi on Tõde. Piiritu on ülima tarkuse ekstaas.“

Väga võimas mantra, mis aitab äratada kundalinit ning hoiab meid joovastuses.

 

Akal

AKAL, MAHA KAL

„Surematu, suur surm“

Võimas, eluandev mantra mis pühib hirmu ning lõdvestab meelt.

 

Guru Mantra

WAHE GURU

Ekstaasi mantra, mille loitsimine tõstab tuju.

 

WAHE GURU, WAHE GURU, WAHE GURU, WAHE JEEO

"Minu armastatu on teadvuse ekstaas".

 

Guru Gaitri Mantra

GOBINDE, MUKUNDE, UDARE, APARE, HARING, KARING, NIRNAME, AKAME

"Ülalhoidja, vabastaja, valgustaja, lõpmatu, hävitaja, looja, nimetu ja ihadeta"

See mantra stabiliseerib ajupoolkerad ning toimib südamekeskusele, arendades kaastunnet, kannatlikkust, tolerantsust ning ühendades lõpmatusega.

 

Guru Ram Das Mantra

GURU, GURU, WAHE GURU, GURU RAM DAS GURU

Mantra pöördub Guru Ram Das poole ülistades tema spirituaalset teednäitavat valgust ning kaitsvat heasoovlikkust.

 

ONG SO HUNG

"Looja, olen sinuga üks"

Mantra avab südame ning annab voli tegutsemiseks.

 

Siri Gaitri Mantra

RA MA DA SA, SA SAY SO HUNG

Seda mantrat loitsitakse ravimise eesmärgil. Ra Ma Da Sa on Maa mantra ning Sa Say So Hung on eetri/kosmose mantra.

 

Bij Mantra

SAT NAM

"Tõde on minu identiteet; pöördun igavese Tõe poole mis elab meis kõigis"

See on kõige enam kasutatud mantra Kundalini joogas. Selle mantra loitsimine äratab hinge ning lihtsustatult tähendab "tõeliselt".

 

Panj Shabad

SA TA NA MA

See mantra väljendab universumi 5 algheli: S - lõpmatus; T - elu; N - surm; M - taassünd (viies heli on A). See on üks populaarsemaid mantraid.

 

Allikas: www.yogatech.com

 

Reklaambännerid